Prišla jar a s ňou aj prvé slnečné lúče, ktoré nás lákajú na čerstvý vzduch. Čoraz viac času trávime na rodinných prechádzkach či pri športe. Čo tak spojiť to a vybehnúť na rodinný výlet, ktorý bude zároveň športovou udalosťou? Stačia bicykle a pekný víkend sa môže začať.

 

Víkend na dvoch kolesách

 

Cez týždeň, keď je času menej, nám na šport musí stačiť hodinka či dve, aj to asi nie každý deň. Obujeme si korčule alebo sadneme na bicykel, ktorý sme po zimnom spánku opäť vytiahli zo skrine, v prípade potreby spravíme malé opravy a môžeme vyraziť do mestského parku, lesíka či za dedinu. Za ten čas toho až tak veľa neprejdeme, takže nám musí stačiť okolie. Víkendy sú však už o niečom úplne inom.

Práve koniec týždňa ponúka veľa možností. Prečo sa teda nevydať s rodinou či priateľmi na túru? Vášniví cyklisti už určite dlho snívajú o zaujímavých trasách po celom Slovensku, ale aj v okolitých krajinách. Na to predsa víkendy a dovolenky sú.

 

Slovensko či celá Európa?

 

Správny cyklista má o dobrých trasách určite prehľad. Či už ide o Záhorie, Ponitrie alebo Šariš, cyklotrasy v príjemnom prostredí nájdeme takmer všade. Ak máte viac času, oplatí sa navštíviť aj okolité krajiny. V prípade, že nemáte vysnívanú lokalitu, možno vám pri výbere pomôže sieť cyklotrás EuroVelo, ktorá križuje celú Európu.

 

Nosiče bicyklov

 

Trasu by sme mali, problémom ale ostáva naloženie bicyklov. Pokiaľ nemáte vozík či dodávku, preprava viacerých kusov môže byť náročná. Avšak len do chvíle, kým nemáte nosič bicyklov. Najjednoduchšie to ide asi s nosičom na ťažné zariadenie. Odveziete na ňom bez problémov aj štyri bicykle a v aute je stále dostatok miesta pre rodinných príslušníkov či priateľov aj batožinu. Komu nevyhovuje nosič na ťažnom zariadení, môže použiť strešný. Ale to už každý, koho cyklotúry lákajú, určite hravo vyrieši.

 

Možností je dnes už veľa, takže si stačí zvoliť tú, ktorá nám vyhovuje najviac, a nebáť sa vyskúšať aj vzdialenejšie cyklotrasy. Život si predsa treba užívať plnými dúškami a pre športovo založených ľudí je bicyklovanie určite dobrou voľbou. Pokiaľ ho ešte strávite aj s blízkymi, bude to pekný zážitok. Nemajte preto strach naložiť bicykle do auta a vydať sa za novým dobrodružstvom. A ktovie, možno sa vám pošťastí a stretnete na ňom aj samotného Sagana.

 

FOTO: © Monkey Business / Dollar Photo Club