Každý z nás sa z času na čas zamýšľa nad tým, ako zvýšiť svoj sexepíl. Jednoznačný recept neexistuje, a to aj preto, lebo krása a príťažlivosť sú veľmi subjektívnymi pojmami. Niektorému mužovi sa môžu  páčiť na žene push-up plavky, iný ocení skôr športovejší lambádový model. Čiernovlásky, brunety, blondíny, veľké prsia, malé prsia… Každý miluje niečo iné. Odborníci však skúsili zostaviť niekoľko všeobecných kritérií, vďaka ktorým sa stávame pre opačné pohlavie viac atraktívni.

1.   Charizma

Sklopený nevinný pohľad nemusí byť síce na škodu, no pokiaľ chcete seriózne zaujať, stavte na priamy očný kontakt. Posilníte tým nielen svoje vlastné sebavedomie, ale ľudí utvrdíte v tom, že ste sebaistý a veci máte pod kontrolou. Takíto ľudia sa už z princípu pokladajú za sexuálne príťažlivých. Okrem toho, komunikácia očami vypovedá o charizmatickom človeku. Pokiaľ prejavíte ešte aj empatiu a neskrývaný záujem o problémy ďalších ľudí, máte to vyhraté. Fyzická príťažlivosť je síce dôležitá, ale určite uznáte, že to najdôležitejšie musí vyžarovať z nášho vnútra. Verte si, veľa sa usmievajte a pripravte si do zálohy niekoľko veselých vtipov. Pozor však, aby neboli nevhodné!

2.   Rozhľad

Pokiaľ ste si mysleli, že slovo sexy v sebe ukrýva iba hriešnu krásu, opäť Vás musíme vyviesť z omylu. Väčšinou nás dokážu zaujať aj takí ľudia, ktorí prejavujú značnú dávku inteligencie, majú prehľad o dianí vo svete a vedia vyjadriť svoj názor. Jednoducho povedané, je cítiť silu ich osobnosti. Neboja sa púšťať ani do náročnejších rozhovorov a radi si vypočujú aj názor druhých. Nevieme, ako Vy, ale vedci sa zhodli, že mimoriadne žiadaní sú práve sčítaní a informovaní jedinci.

3.   Detaily

Možno si myslíte, že ak si oblečiete na pláž jednodielne plavky, nikto sa za Vami neobzrie. Toto je ale úplne nesprávny postoj. Stačí, aby ste si vybrali moderný kúsok, ktorý dokáže zvýrazniť Vaše prednosti. Do spoločnosti choďte vždy s upravenými vlasmi a nezabúdajte na parfum. Nastriekajte si ho na zápästia a krk, vôňa sa tak bude okolo Vás šíriť dlhšie. Vedeli ste, že napríklad také čierne sladké drievko prebúdza v ľuďoch chuť stretnúť sa s Vami znova? V Chicagu bola vypracovaná štúdia, ktorá skúmala, ako vplývajú jednotlivé pachy na naše sexuálne vzrušenie. Práve sladké drievko zvyšuje prietok krvi do penisu až o 13 %. V kombinácii s vôňou šišky vystrelili percentá až na 32 %. Ako vidieť, správne zvolená vôňa je dôležitá. Nevynechajte ani ústnu hygienu. Dámy by mali myslieť aj na úpravu obočia a nechtov. Toto sú totiž detaily, na ktorých záleží.

4.   Elegantné vystupovanie

Spomaľte svoje pohyby a nebuďte poplašený. Pomalší by mal byť aj prejav. Ak spomalíte aspoň o 10 %, budete pôsobiť zvodnejšie. Nerúťte sa chodbou ako utrhnuté kozľa a zvýraznite svoje pohyby. Nemávajte rukami rýchlo a chaoticky. K prejavu môžete zapojiť aj letmé dotyky na rameno alebo chrbát, najmä pri pozdrave a rozlúčke. Vhodné je to i vtedy, keď s niečím súhlasíte alebo niekto povedal niečo zábavné. Dotyky stierajú formálne hranice a pridávajú na sexepíle.

5.   Prejav vkusu

Nemusí to byť zákonite kožený kostým, aby ste vyzerali sexy. Dokonca nie sú nutné ani topánky na vysokom podpätku a obtiahnuté šaty. Naučte sa iba milovať svoje telo a vytaste najsilnejšie zbrane. Svoje urobí napríklad aj vhodná spodná bielizeň. Hoci ju zväčša spod oblečenia nevidieť, môže pekne vytvarovať Vaše prsia. Pokiaľ si ale vezmete príliš tesné nohavičky, zvýraznia sa nadbytočné kilogramy. Ak si myslíte, že nemáte najlepší vkus, nechajte sa inšpirovať módnymi blogermi alebo najnovšími trendami. Tiež obéznejší ľudia môžu byť príťažliví, mali by si ale nájsť krajčíra, ktorý im ušije šaty na mieru. Vyhnú sa tak zdĺhavému chodeniu po butikoch a depresívnemu sklamaniu. Nosíte okuliare? Žiaden problém! Skúste sa ale sústrediť na to, aby ste si vybrali moderný dizajn rámov. Nebojte sa do seba investovať, určite sa Vám to vráti.

 

Tieto body nezahŕňajú ani zďaleka všetko, ale môžu Vám pomôcť vstúpiť na správnu cestu. Prajeme veľa šťastia!

 

Foto: © [kolotype] / Dollar Photo Club