5 dôvodov, prečo si vybrať prírodnú kozmetiku

Prírodná kozmetika sa stala fenoménom tohto storočia. Stále viac ľudí sa prikláňa k alternatívam, ktoré využívajú silu prírody. Toto pravidlo platí pre kozmetický i potravinársky priemysel. Návrat k prírode by nám iste odobrili aj naši predkovia, ktorí iné zdroje ako prírodu nepoznali. Poďme si predstaviť benefity prírodnej kozmetiky krok za krokom.

Prírodná kozmetika neobsahuje žiadnu chémiu

Každý prípravok, ktorý sa označuje ako prírodná kozmetika nesmie obsahovať žiadne chemické látky. V takýchto prípravkoch sa nevyskytujú umelé farbivá, konzervanty, syntetické látky, suroviny pochádzajúce zo zvierat alebo ropné deriváty. Znamená to, že prírodná kozmetika nezaťažuje ľudský organizmus a ani samotnú prírodu. BIO kozmetika nie je testovaná na zvieratách a na jej výrobu sa využívajú len zdroje z ekologického poľnohospodárstva. Z uvedeného vyplýva, že prírodná kozmetika má ekologický a zdravotný prínos.

Prírodnú kozmetiku môžete používať dlhodobo

Iste sa aj vám stalo, že vám zo začiatku kozmetika sadla a časom naopak začala škodiť. Niečo podobné sa vám s prírodnou kozmetikou nemôže stať. Vďaka tomu, že neobsahuje chemické látky, nedráždi pokožku a nevyvoláva alergie. Prírodná kozmetika je vyrábaná s ohľadom na zdravie pokožky a vlasov. Jednu značku alebo jeden prípravok môžete používať mesiace i roky bez toho, aby vám začala kozmetika škodiť alebo vadiť. Ešte viac toto pravidlo sedí, keď vsadíte na známe značky s dlhoročnou skúsenosťou vo výrobe prírodnej kozmetiky, napríklad Annemarie Börlind.

Prírodná kozmetika má dlhodobý zdravotný efekt

Možno spočiatku neuveríte, ale časom zistíte, že s prírodnou kozmetikou ušetríte značnú sumu peňazí. Táto kozmetika má priaznivý efekt na zdravie, a preto nemusíte kupovať desiatky produktov, aby ste odstránili problém s kožou alebo vlasmi. Stačiť vám bude jeden výrobok, ktorý podporí zdravie pokožky celého tela. V prípade pleťovej kozmetiky sa vám stav pleti zlepší natoľko, že budete musieť používať minimum dekoratívnej kozmetiky.

Prírodná kozmetika je vhodná aj pre vegetariánov

Ľudia, ktorí sú striktní vegetariáni majú občas problém s kozmetikou. Ale nie s prírodnou kozmetikou. Keďže pochádzajú suroviny na výrobu tejto kozmetiky z ekologického poľnohospodárstva, nemusia sa obávať prítomnosti modifikovaných organizmov. Čistá prírodná kozmetika je vďaka tomu vhodná pre vegetariánov a ochrancov prírody. Dokonca aj obaly prírodnej kozmetiky sú na 100 % recyklovateľné.

S prírodnou kozmetikou viete, čo kupujete

Pri kozmetike, ktorá je vyrobená z umelých látok si nikdy nemôžete byť istí jej zložením. U prírodnej kozmetiky si naopak môžete byť istí, že kupujete čistú prírodu. Predovšetkým u predajcu, na ktorého sa dá v kvalite predávaných výrobkov spoľahnúť. Všetky produkty prírodnej kozmetiky predávané na e-shope naureus prešli mnohými testami a sú certifikované. Nemusíte tak prácne zisťovať zloženie každého prípravku, ale bez obáv ho ihneď používať. Výrobcovia prírodnej kozmetiky nevyužívajú na marketingové účely žiadne falošné sľuby a nekalé praktiky.