Hoci od začiatku roka ubehol nejaký ten týždeň, stále je čas na zmeny. Aj v šatníku, predovšetkým v rámci jarných a letných kúskov, ktoré čoskoro opäť prevetráme.

Ktoré tri rozhodnutia by sme mali urobiť, aby sme do tohtoročnej jari vstúpili svieže a štýlové? Celkom na začiatok, nachystajme si plné peňaženky

  1. Inventúra v skrini

Teraz vážne. Hoci obmena šatníka zrejme trochu zasiahne aj náš rozpočet, nemusí to byť až také dramatické. Chce to len zopár rozhodujúcich zmien.

Ako isto uznáte, je fajn mať plný šatník, ale otázka znie: „Čo v ňom vlastne mám?“ Ak je odpoveďou pokrčenie plecami a každoranné zúfalé postávanie pred skriňou, nastal čas trochu to tam prevetrať. A vytriediť. Zbavujte sa všetkého, čo ste na sebe nemali už niekoľko sezón, aj vyťahaných tričiek, v ktorých sem-tam spíte. A tie dve zaprášené kabelky cez rameno už zrejme tiež k ničomu nedoladíte, tak ich posuňte ďalej.

Pripravte sa na to, že s niektorými staršími, kedysi obľúbenými kúskami bude asi ťažšie sa rozlúčiť, no o to silnejšie musíte byť. Je to len nostalgia, berte to teda prakticky a myslite predovšetkým na uvoľnené miesto v skrini, ktoré vám vznikne a ktoré tak potrebujete. Na niečo svieže, trendy, tohtoročné. Niečo, v čom sa budete cítiť skvelo a čo budete aj s radosťou nosiť.

  1. Zbavím sa strachu z farieb

Stále platí, že čierna je univerzálna a večne módna, lenže rovnako je pravdou, že mnohokrát nás robí zbytočne smutnými, staršími, konzervatívnymi. A to sa rozhodne počas nádherných slnečných jarných dní nehodí. Sľúbte si preto, že zakaždým, keď vyrazíte na nákupy, prinesiete si domov aspoň jeden veselý farebný kúsok. Raz to môže byť pestrofarebná šatka, inokedy kvetovaná blúzka a keď vás oslnia žiarivé červené kabelky vo výklade, nezakazujte si jednu aj pre seba.

  1. Doplním si šatník o kľúčové kúsky

Pokiaľ ešte nemáte plnú výbavu tzv. základných kúskov, je najvyšší čas si ich túto jarnú sezónu konečne doplniť. Aby bolo jasné, patria sem: puzdrové šaty v neutrálnom odtieni, biela košeľa či blúzka, kožená bundička, trendy sako, čierne lodičky a minimálne jedny elegantné čierne nohavice. Tak čo, máte všetko? Ak áno, výborne, len prekontrolujte veľkosti, no ak čosi chýba, chytro dokúpiť, nech už nikdy bezradne nepostávate pred zrkadlom. Základné kúsky sú totiž v prvom rade maximálne univerzálne a doladiteľné k čomukoľvek.