Na to, aby ste si vedeli poriadne zacvičiť nemusíte chodiť do posilňovne, ale môžete si ju zriadiť priamo doma. To, čo všetko bude jej súčasťou je len na vás, no základom by mal byť niektorý z kardio strojov, na ktorom sa nielen zahrejete, ale aj spálite tuky a posilníte celé telo.

Na čo pozerať pri výbere bežeckého pásu

Používanie bežeckého pásu v posilňovni je úplne iné, ako je jeho používanie doma. Dôvodom je, že kým medzi ľuďmi až tak nad strojom a jeho funkciami nerozmýšľate, doma ho preverujeme viac. Preto by mal spĺňať všetko potrebné, čo od neho očakávate, inak sa môže stať, že s ním nebudete spokojný. Keďže ide o celkom veľkú investíciu, bežecký pás by ste si nemali kupovať na pár mesiacov, ale minimálne pár rokov.  Hoci je cena veľmi dôležitým faktorom a veľa ľudí sa riadi najmä podľa nej, stroj vyberajte aj podľa iných kritérií. Aby sa nestalo, že po krátkom čase skončí odložený v pivnici, zvážiť by ste mali napríklad dostatok miesta. Pás vyzerá v obchode omnoho menší ako v skutočnosti je a preto je najlepším riešením pre nákupom zmerať priestor, kam ho chcete umiestniť. Pre tých, ktorí bývajú v byte a nemajú miesta na rozdávanie, bude vhodný skladací bežecký pás, ktorý po odcvičení jednoducho zložia.

Treba však myslieť na to, že aj jemu bude treba nájsť miesto na uskladnenie, kde ho nebudete musieť obchádzať.  Stroje sa odlišujú napríklad aj v možnostiach manipulácie a preto si ho vyskúšajte priamo v predajni. Jeho premiestnenie môže byť v niektorých prípadoch nielen výzvou, ale aj nezdolateľnou prekážkou. Zamerať by ste sa mali aj na počet ľudí, ktorí ho budú pravidelne využívať a aj na to, ako často to bude. Nie každý má rád beh a preto sa nájdu ľudia, ktorí ho chcú používať len na rýchlu chôdzu. Dlhé prechádzky po vonku nie je možné realizovať hocikedy a pás dáva možnosť nespoliehať sa na počasie. V prípade, že ste jedným z  nebežcov, postačí vám pás pre kratší krok, ktorý bude menší. Súčasťou stroja sú aj rôzne doplnky, ktoré výrobky tiež odlišujú. Zaujímavosťou sú napríklad prednastavené programy, ktoré vám určia intenzitu, rýchlosť a aj dĺžku tréningu. Využíva sa aj monitor srdcovej činnosti, vďaka ktorému zmapujete svoj zdravotný stav.

Pás s motorom či bez?

Bežecké pásy sa dajú kúpiť v dvoch prevedeniach a to s motorom a bez neho. Ak sa rozhodnete pre bezmotorový treba počítať s tým, že pri tréningu budete musieť vynaložiť viac úsilia. Pás sa pohybuje len v momente, kedy sa pohnete aj vy, čo má množstvo zdravotných výhod. Takýmto pásom posilníte najmä srdce, ktoré dostanete do vyššej zóny. Naopak výhodou motorových elektricky poháňaných pásov sú lepšie vlastnosti a konštrukcia. Ak vás bežecký pás stále neoslovil,  vyskúšať môžete aj stacionárny bicykel. Kúpiť ho môžete z pohodlia domova u športového predajcu inSPORTline, kde máte na výber množstvo sortimentu.